Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

ŞUTB YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET KAYA, “PAMUK SORUMLU DENETÇİ EĞİTİMİ” AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK

ŞUTB YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET KAYA, “PAMUK SORUMLU DENETÇİ EĞİTİMİ” AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK
17.10.2023
A+
A-

ŞUTB YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET KAYA, “PAMUK SORUMLU DENETÇİ EĞİTİMİ” AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDIK

Şanlıurfa Ticaret Borsası ev sahipliğinde Pamuk Sorumlu Denetçi (PSD) eğitiminin ilk günü tamamlandı.

Düzenlenen Pamuk Sorumlu Denetçi (PSD) eğitiminin ardından sınav aşaması gerçekleştirilecek olup, sınav sonucunda başarılı olan katılımcılara PSD Belgesi verilecektir. Başarılı olan katılımcıların Pamuk Sorumlu Denetçisi olarak pamuk ve pamuk ürünleri üretiminde yetkili olmaları ve ilgili fabrikalarda istihdamlarının sağlanması hedefleniyor.

 

 

 

 

 

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Gaziantep GAP Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yrd. Erkan Özel, Gaziantep Ürün Güvenliği Denetimi Müdürü Cenk İzci ve Şanlıurfa Servisi Sorumlusu Ticaret Denetmeni H.Mehmet Doruk’un katılımlarıyla başlayan eğitim, konuşma ve sunumlarla sürdü.

 

 

 

Etkinlik ile ilgili konuşan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, ‘’Borsamız ev sahipliğinde T.C. Ticaret Bakanlığı Şanlıurfa Ticaret Denetmenleri Servisi tarafından organize edilen “PAMUK SORUMLU DENETÇİ EĞİTİMİ” açılış törenine katıldık. Pamuk şehrimiz için çok kritik bir ürün. Stratejik öneme sahip. Bunu vurgulamak ve sektörel olarak daha ileriye gitmek için üzerinize düşen her vazifeyi yerine getirmeliyiz. Bölgede yalnızca Urfa’da yapılan pamuk denetçi eğitiminin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, katılımcılara başarılar diliyorum.’’ diye konuştu.
17 Ekim’de yapılan seminerde Şanlıurfa başta olmak üzere farklı illerden gelen katılımcılara Pamukların Standardizasyonu ve Pamukların Kontrolüne ilişkin bilgi verildi.

T.C. Ticaret Bakanlığı Şanlıurfa Grup Başkanı Hacı Mehmet Doruk’un konuşmalarının ardından eğitimin sonunda katılımcılara uygulamalı olarak işlem yapabilmelerini teminen Ticaret Bakanlığı uygulamaları tanıtıldı. 18 Ekim’de ise katılımcılar için sınav düzenlenecek.

Sınav sonucunda başarılı olan katılımcıların Pamuk Sorumlu Denetçisi olarak pamuk ve pamuk ürünleri üretiminde yetkili olmaları ve ilgili fabrikalarda istihdamlarının sağlanması hedefleniyor.

Profesyonel Emlak